Online Destek

Reklam

Çevre Hastanesi

Reklam

Saç Ekim Türkiye

Reklam

Yorumlarınız

Sitemizi Nasıl Buldunuz
 

Kampanya

İstatistik

Bugün 3
Dün 90
Bu Hafta 342
Geçen Hafta 536
Bu Ay 676
Geçen Ay 2352
Tüm 31141

Şu An : 1
IP : 54.90.118.114
Şimdi: 09-10-2015 00:52
Lazer Epilasyon Genel Bilgilendirme
Lazer                                                          

Lazer epilasyon istenmeyen

tüylerden kurtulabilmenin en hızlı ve

en sağlıklı yollarından biridir.Lazer

epilasyon'da kullanılan lazer

ışığının dalga boyu melanin

piğmenti tarafından

emilme özelliğine sahiptir.

Mekanik soğutma sistemli yönlendirilmiş lazer ışığı özelliği ile cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

 

 

 

LAZER EPİLASYON SEANSINA BAŞLAMADAN ÖNCE ; 

Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara 15-20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü) yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır. Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolikasit gibi) 15 gün önceden bırakılmış olmalıdır. Lazer uygulaması esnasında cilt üzerinde makyaj bulunmamalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında, son 6 ayda Roaccutane kullananlar da  sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz. 

LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA

Lazer epilasyon uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa en az 30 faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır. Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 15 ila 20 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar. Seans aralıkları yüz bölgesi için 6 hafta vücut bölgesi için 8 haftadır. Ortalama seans sayısı vücut bölgesi için 4- 6 seans yüz bölgesi için 6- 12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonel bozukluklar seans sayısını etkileyebilir. Her seans ta %15- 20 kıl kaybı hedeflenir. Seanslarınıza düzenli devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamayabilirsiniz. Geniş bölgeler (kol, bacak, göğüs, sırt, genital) için her seanstan 15 . 20. günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız vardır.(20. günden sonra yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler.) 

LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR ? 

Lazerin epilasyon yapma mekanizması  milisaniye’lik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını kıldaki melanin piğmenti tarafından emilir cilde zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır burada ısı oluşturarak kıl kökünü tahrip eder.  Devam eden seans sonunda uygulama yapılan bölge kıllardan arınır. İlk seanstan itibaren kıl sorunu yaşamamış olursunuz. 

KULLANDIĞIMIZ CİHAZIN DİGERLERİNDEN ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR ? 

Hastanemizde kullandığımız en son geliştirilen SCITON PROFİLE SÜPER  Nd - YAG (1064) lazer dalga boyu uzun olduğu için lazer ışını en derin kıl köküne (4mm) bile ulaşabilmektedir. Ulaşan enerji kılın germinatif tabakasını yok edebilecek düzeyde  dir . Işının derideki melanin tarafından tutulumu daha az olduğundan bronzlaşmış ve hatta siyah tende (zencilerde) de kullanılır. Non suquential (sırasız) bilgisayar kontrollü, scanner 'ına (9cm2) entegre patentli CHİLLER soğutma mekanizması ile 14 0C 'ye kadar uygulama öncesi ve sonrası cildi yakma riskini ortadan kaldırır. Hiçbir atış ne üst üste ne de yan yana gelmemektedir. 9cm/2  alan da hiçbir nokta atlanmamaktadır. 1064 nm dalga boyu teknolojisinin daha da gelişmişi Nd -YAG sınıfı 5.kuşak gerçek lazer sistemidir. 

TEK BİR SEANS LAZER EPİLASYON İLE KILLARDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR? 

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı evrede değildir. Uygulama anında olgun fazda (anagen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazdaki uygulama kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerin de büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir. 

LAZER EPİLASYONDA KONTROL SEANSI NEDİR? 

Lazer epilasyon sonrası (kol, sırt, bacak, genital, göğüs)için her seanstan 15- 20 gün içinde kontrol edilir. Bu uygulama rötüş mahiyetinde olup randevu alınarak gelinebilir. Gerek görülmediği taktir de kontrole gelinmemesi tedaviyi olumsuz etkilemez. Zamanı geçtikten sonra yapılan kontrol seansı kılın oluşum evresini etkileyeceğinden bir sonraki seanstan netice alınmasını engeller ve tedavi süresini bozar. 

LAZER EPİLASYONDA KAÇ SEANS GEREKİR? 

Hastanın genetik yapısı, yaşı, hormon faaliyeti, kıl yapısı, rengi ve estetik beklentilerinin de etkisi ile vücut bölgesi 4- 6 yüz bölgesi için 6- 12 seans gerebilir. Seans sayısı arttıkça aralarındaki zaman da uzamaktadır. 

LAZER GÜVENLİMİDİR? 

Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30- 40 yıldır gelişerek bir çok alanda ( göz ameliyatlarından, diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazerin epilasyon amaçlı kullanımında kansorejen etki yoktur.  Kimyasal madde veya radyasyon etkisi olmaz. Hastanemizde kullandığımız Nd- YAG lazer FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylıdır 

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANABİLİR?  Mükemmel sonuçlar beyaz tenli, koyu renkte, kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Seksüel olgunluğunu tamamlamış herkese lazer epilasyon uygulanır. 

HER SEANS KAÇ DAKİKA SÜRMEKTEDİR? 

Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle beraber hızlı çalışma özelliğine sahip cihazımız ile yüz bölgesi 8- 10 dakika dudak üstü 2- 3 da dakika bacaklar ve sırt gibi büyük bölgeler ise 1 saatlik sürede yapılabilir. 

TEDAVİ SIRASINDA AĞRI HİSSEDİLİRMİ? 

Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Cihazımızdaki mekanik soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır. 

LAZER EPİLASYON FİYATLARI SEANS BAŞINAMIDIR?  

Evet lazer epilasyon fiyatlarımız seans başına dır .

ERKEKLERE LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİRMİ?  

Erkelere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıran hastaların yaklaşık %35- 40 kadarı erkektir.