SIKÇA SORULAN SORULAR

FAQ
LAZER EPİLASYON

SIKÇA SORULAN SORULAR

SORU VE CEVAP

Lazer Epilasyon Güvenli midir ?

Lazer epilasyon yöntemi ehil kişilerce yapıldığı takdirde etkili ve güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazerin ürettiği belirli bir dalga boyunda oluşan ışık enerjisi cilde zarar vermeden geçerek direk kıl köküne ulaşır ve sadece kıl kökünü tahrip eder.

Radyasyon içermez, vücutta röntgen ışını tarzı artık bırakmaz, kansorojen olduğunu gösteren herhangi bir klinik bulgu yoktur.

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır (belirli cihaz marka ve tipleri için).

Lazer Epilasyonda Kaç Seansta Sonuç Alınır ?

Yüz bölgesinde 8-10 seansta, vücut bölgesinde bayanlarda 4-6, erkeklerde 6 – 10 seansta kıl ve cilt yapısının uygun olması halinde bayanlarda % 70 – 90, erkeklerde % 60 – % 80 başarı ile sonuç alınmaktadır. Koyu ten, ince veya açık renk tüylere sahip kişilerde seans sayısı daha fazla, kalıcı epilasyon başarı oranı biraz daha düşük olabilir.

Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon UygulanIr ?

Göz çevresi dışındaki tüm bölgelere lazer uygulanabilir.

Hangi Epilasyon Yöntemi Daha Ekonomiktir ?

Kısa dönemde lazer epilasyon pahalı görünebilir, ancak toplan olarak bakıldığında en ekonomik ve en az zaman alan yöntemdir. Sadece 1 yıl içinde ve tüm vücut için toplamda yaklaşık 15-20 saat harcayarak tüylerinizden kalıcı veya çok uzun dönemli olarak kurtulabilirsiniz.

Tedavi Sırasında Acı Hissedilir mi?

Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1-2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız işlem yapmak mümkündür. Cihazdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında Iz Kalır mı?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında kıl kesesi içindeki kılların yanmasıyla oluşan ısı ciltte kızarıklıklar (eritem) yapabilir. Cildin kızarması yapılan işlemin etkili dozlarda yapıldığının kanıtıdır. Kızarıklık genellikle bir gün sonra tamamen geçer. Cildin koyuluğuna göre yüksek doz uygulanmış bir ciltte 1. derece (güneş yanığı) veya 2. derece yüzeyel (su buharı yanığı) gibi yanıklar görülebilirse de bunlar zaman içinde iz bırakmadan iyileşir. Lazer epilasyon sonrası kıl diplerinde toplu iğne başı büyüklüğünde kırmızılıklar görülmesi ya da kıl köklerinin olduğu yerlerde cildin tavuk derisi gibi kabarıklaştığının ve hafif soluk olduğunun fark edilmesi “perifoliküler ödem” olarak adlandırılır ve tamamen normaldir. Vitiligo hastalarında açık renkli lekeler kalabilir. Roaccutane ve bazı antibiyotikler cildin ışığa karşı duyarlaşmasına neden olduğundan kullanımın kesilmesinin üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra lazer yapılabilir. Lazer epilasyon ışınları cilt kanseri yapmaz.
FAQ
WhatsApp chat